1. detail
  2. articles
خلاصی از شر سرفه

خلاصی از شر سرفه

بخور: می توانید با گرفتن یک دوش آب گرم و استنشاق بخار ان برای چند دقیقه به بهبود وضع خود کمک کنید و می تواند با استفاده از راهکار ایجاد بخار ساده، مانند پر کردن کاسه با آب داغ وو استنشاق بخارحال خود را بهتر کنید.

خلاصی از شر سرفه

سرفه
سرفه واکنش طبیعی انسان هنگام عدم عبور چیزی در گلو و یا برخورد با مواد تحریک کننده، برخی مایعات و یا بیماری عفونی است که این مشکل مانع تنفس راحت شخص برای یک مدت کوتاه شده و باعث سرفه میشود. شایان ذکر است بسیاری از عوامل مبتلا کننده به سرفه نهفته در بیماری های عفونی مانند سرماخوردگی و یا بیماری های دیگر مانند ریفلاکس معده، مری، سیگار کشیدن ، حساسیت به مصرف بعضی داروها، آسم و... است.

درمان های خانگی و طبیعی جهت خلاصی از سرفه

روش های فراوان خانگی و طبیعی جهت درمان سرفه وجود دارد که ، به خصوص اگر سرفه مداوم باشد می تواند برای کنترل آن استفاده شود ، مهم ترین این روش ها به شرح زیر است:

  • عسل: عسل به کنترل سرفه کمک شایانی میکند. می توان دو قاشق غذا خوری عسل را به یک فنجان چای یا لیوان آب گرم اضافه و میل کرد.
  • زنجبیل: دارای خواص ضد التهابی است و نقش بسیاری موثر در کنترل سرفه های خشک، به خصوص حملات مرتبط به آسم، دارد. می توانید زنجبیل را به غذا اضافه کرده و یا  آن را به یک فنجان آب داغ و عسل  و  لیمو اضافه کرد. اما لازم به ذکر است که زنجبیل به علت تند مزاجی می تواند باعث ناراحتی یا احساس سوزش شود.
  • آویشن: مدت زیادی است که آویشن به عنوان گیاهی جهت درمان سرفه های بسیار شدید استفاده میشده است، و بررسی ها ثابت کرده اند که آویشن نقش فعالی در کنترل سرفه، به ویژه در مورد از عفونت دارد. می توانید آویشن را به چای و یا آب گرم اضافه کرد، پس از ده دقیقه میل کنید.
  • آناناس: مواد خوردنی موجود در قسمت داخلی آناناس Berumilen ، خواص فراوانی جهت برطرفی التهاب دارد. علاوه بر توانایی حل مخاط، از درد و رنج حاصله از سرفه میکاهد. لازم به ذکر است که مکمل های غذایی حاوی این آنزیم نیزوجود  که  باید قبل از مصرف با یک متخصص مشورت شود.
  • قرقره: شما می توانید با اضافه کردن یک قاشق چای خوری نمک به یک فنجان آب گرم و سپس شستشو گلو با آن، میزان مخاط گلو را کاهش دهید.
  • بخور: می توانید با گرفتن یک دوش آب گرم و استنشاق بخار ان برای چند دقیقه به بهبود وضع خود کمک کنید و می تواند با استفاده از راهکار ایجاد بخار ساده، مانند پر کردن کاسه با آب داغ وو استنشاق بخارحال خود را بهتر کنید.

 

عملیات با موفقیت انجام شد

عملیات با خطا روبرو شد