1. detail
  2. articles
عوامل اسپاسم عضلانی

عوامل اسپاسم عضلانی

شنبه, 01 دی,1397
اطلاعات و مشاوره پزشکی : دسته بندی موضوعی

گرفتگی عضلات همراه با علائمی است مانند: درد در ناحیه عضلانی، احساس درد البته زمانی که شما آن ناحیه را فشار دهید. درصورتیکه این آسیب عضلانی در ناحیه دست ممکن باشد منجربه بروز مشکل در نوشتن، و یا گرفتن اشیاء میشود و هنگامی که در ناحیه پا باشد این ممکن است به مشکل راه رفتن منجر شود.

چه چیزی باعث اسپاسم عضلانی می شود؟

عوامل اسپاسم عضلانی

اسپاسم عضلات بدن میتواند نتیجه فعالیت زیاد و  بیش از حد از عضلات، کم آبی، استرس عضلانی، ایستادن در یک موقعیت ثابت برای یک مدت طولانی و... البته اغلب عوامل ناشناخته اند اما خوشبختانه اغلب گرفتگی عضلات موضوعی خطرناک نیست، گاهی ممکن است این مشکل ناشی از موارد ذیل باشد:

- تنگی رگ های خونی که وظیفه انتقال خون به سمت پا را دارد. این مشکل منجر به دردهای سختی ناشی از گرفتگی و اسپاسم در پا و ساق پا میشود و اغلب زمانیکه شخص انجام تمرینات ورزشی را متوقف میسازد دچار این مشکل میشود.

- فشار در ناحیه اعصاب نخاعی ممکن است باعث درد ناشی از تشنج در ساق پا شود و این درد با افزایش راه رفتن بدترخواهد شد.

- کمبود مواد معدنی در بدن مانند پتاسیم، کلسیم یا منیزیم در رژیم غذایی ممکن است به اسپاسم پا منجر شود، وعلاوه بر این ادرار مکرر موجب دفع و درنتیجه کمبود این مواد معدنی شود.

- نارسایی کلیوی

- بارداری

- مصرف مواد مخدر

اسپاسم عضلانی

اسپاسم عضلات از جمله موارد دردآوری است که  ناگهانی  و غیر ارادی اتفاق می افتد. این انقباضات عضلاتی معمولا دردناک است که ممکن است بر مجموعه ماهیچه ها اثر گذارد و  معمولا بیشتر قسمت هایی که درگیر این گرفتگی عضلات هستند قسمت های پایین پا، ساق پا، پشت و جلوی ران است البته ممکن است در عضلات دیوار شکم، بازوها، دستها هم رخ دهد.

این درد شدید عضلانی ممکن است شخص  را در طول شب از خواب بیدار کند و به قدری درد ناگهانی و شدید است که ازچند ثانیه تا یک ربع زمان این درد طول میکشد. در برخی موارد ممکن است این مشکل همراه با ظهور یک ورم  و یا توده متورم زیر پوستی باشد.

نشانه های اسپاسم عضلانی

گرفتگی عضلات همراه با علائمی است مانند: درد در ناحیه عضلانی، احساس درد البته زمانی که شما آن ناحیه را فشار دهید. درصورتیکه این آسیب عضلانی در ناحیه دست ممکن باشد منجربه بروز مشکل در نوشتن، و یا گرفتن اشیاء میشود و هنگامی که در ناحیه  پا باشد این ممکن است به مشکل راه رفتن منجر شود.


 


   


 


   

 

عملیات با موفقیت انجام شد

عملیات با خطا روبرو شد